pranayama1

 

Prana yra visa persmelkianti ir gyvybę palaikanti kosminė energija. Kvėpavimas yra akivaizdžiausia pranos apraiška. Prana yra siejama su kvėpavimu, sielos alsavimu. Siela yra tai, kas skiria gyvą kūną nuo negyvo. Į šį pasaulį kiekvienas ateiname su gyvybinės jėgos arba pranos kiekiu. Tai reiškia, kad turime tam tikrą kiekį alsavimų, kurie jungia gyvenimą.

Pranajama (sanskr. प्राणायाम prāṇāyāma) yra kvėpavimo reguliavimas, kontrolė. Kvėpavimo praktika kaupia gyvybinės energijos atsargas. Svarbiausias jos tikslas - kūno funkcijų sureguliavimas ir jų suderinamumas su kosminiais ritmais. Kvėpavimo praktika harmonizuoja ir stabilizuoja kūno procesus, padeda sumažinti įtampą, išvengti daugelio ligų, nuramina mintis, suteikia emocijų stabilumą ir padeda kontroliuoti elgesį. 

Mai Ram Yoga Pranayama – tai kvėpavimo reguliavimo praktika, skirta apvalyti organizmą nuo teršalų bei padidinti gyvybiškai reikalingo deguonies prasiskverbimą. Mai Ram Yoga Pranayama praktiką sudaro penkios dinaminės pranajamos pamokos, kurios teikia energingumo, žvalumo, sustiprina ir tonizuoja organizmą, apsaugo nuo daugelio ligų.