Mai Ram Yoga Makara 
 

Sausio 14 - 15 d. švenčiama Makara Sankranti šventė. Makara (sanskr. मकर makara) yra mitinis vandens gyvūnas - drakonas, Deivės Motinos Gangos palydovas. Sankranti (sanskr. संक्रान्ति saṁkrānti) reiškia saulės perėjimą iš vieno būvio į kitą. Makara Sankranti yra Saulės grįžimas iš tamsaus periodo į šviesųjį, kai Saulė pradeda judėti šiauryn.

Ši diena simbolizuoja neišmanymo pabaigą ir teisingumo pradžią, todėl Indijoje milijonai žmonių mini ją kaip šventę, kurios metu stengiasi pasinardinti šventos Gangos vandenyse, siekiant šviesos savo gyvenime. Makara Sankranti yra astrologiškai svarbi, nes žymi Saulės perėjimą savo dangiškajame kelyje keičiant astrologinį ženklą. Nathų jogų praktikos neatsiejamos nuo Mėnulio padėties, tačiau Makara Sankranti yra išimtis ir vienintelis įvykis, kuris susijęs su Saule ir kurio data nekinta.

Praktikuojantiems Mai Ram Yoga Makara Sankranti yra reikšmingas metų įvykis ne tik dėl sutelkties į šviesą, bet ir į jogų tradicijos Guru, kurie skleidžia jogos mokymo šviesą žmonėms, vesdami iš neišmanymo ir apšviesdami dvasiniu žinojimu. Būtent per Makara Sankranti į Mahasamadhį išėjo tradicijos didis Mahasiddhas Guru Hari Ramas, su kurio palaiminimu ir dvasinės energijos galia šią naktį kaip tradicijos tęsėja į Žemę atėjo Guru Mai Ram.