Praktikuojantiems jogą jogos studijoje "Shakti" buvo pasiūlyta atsakyti į klausimus:

"Kodėl aš praktikuoju jogą?" ir "Ką man davė Mai Ram Yoga praktikos?".

Ačiū visiems pasisakiusiems! Štai Jūsų atsakymai:

 

1K
"Visą dieną praleidžiu biure. Aktyviai nesportuoju ir, prisipažinsiu, mažai judu. Joga - puikus būdas save išjudinti ir neleisti kūnui sustabarėti. Lankydamas jogos užsiėmimus po truputi išmokstu valdyti ne tik savo kūną, bet ir protą, pažvelgti į save ir savo pojūčius tarsi iš šalies, prisitaikyti prie ne visada patogios būsenos. Joga puikus būdas išvalyti savo sąmonę nuo susikaupusių "teršalų". Po kiekvieno užsiėmimo jautiesi tarsi išsivalęs viduje." Dalius, 35 m.

"Man Mai Ram Yoga užsiėmimai patinka todėl, kad tai yra gerai praleista poilsio valanda, formuojasi kitoks, visai naujas požiūris į save, į savo kūną ir sielą, tai yra galimybė lavinti savo kūno raumenis, koordinaciją. Stengiuosi stabdyti kiek įmanoma senėjimo procesą, ir man atrodo, kad tai pavyksta. Jaučiuosi tikrai ramesnė, stipresnė, gražesnė ir protingesnė. Pabandykite patys. Ačiū mokytojai Natalijai." Euchrida, 58m.

"Man Mai Ram Yoga davė daugiau nei tikėjausi pati. Atėjau kaip į lengvą sportą, bet gavau ne tik fizinės būklės pagerėjimą, bet ir geriau pažinau save, sustiprėjau emociškai, tapau ramesne ir sužinojau daug naujo apie pačią jogą bei ajurvedą. Dėl ko rekomenduočiau? Tai puiki galimybė save tobulinti visapusiškai, atitrūkti nuo mums įprastos aplinkos." Beata, 17m.

"Mai Ram Yoga lankau, nes visada norėjau užsiiminėti joga. Čia atradau ne tik kūno, bet ir dvasinį lavinimą. Stiprėja valia. Išlaisvėjo sanariai, sustiprėjo rankų ir kojų raumenys, pilvo presas. Gerėja koordinacija. Atsiranda dvasinė ramybė ir didesnis pasitikėjimas savimi. Esu dėkinga Mai Ram Yoga mokytojai Natalijai už įkvėpimą ir dvasingus užsiėmimus bei žinias." Audronė, 63m.

"Lankau Mai Ram Yoga užsiėmimus devynis mėnesius ir pastebėjau kad mano kūnas labai sustiprėjo. Darant asanas turiu daugiau ištvermės, jėgos rankose, ramybės savo viduje, sugebu susikoncentruoti ir nukreipti dėmesį kur reikia :). Ir už tai esu dėkinga savo mokytojai Natalijai :)". Diana, 47m.

"Jogą praktikuoju todėl, kad atsiveria didesnės galimybės pažinti save, jogos filosofiją. Mai Ram Yoga mano gyvenime - tai savęs išbandymo - susitelkimo į save, savęs pažinimo, ištvermės, naujojo savo "Aš" supratimas". Janina, 63m. 

"Atsakymas į šį klausimą yra toks pats kaip klausimo – „Kodėl tu rūpiniesi savo vaikasi?“, tik su joga paprasčiau – čia galiu pasiimti atostogas, trumpam apsimesti, kad man nerūpi... tačiau vienareikšmiškai – jogos praktikos jau tapo mano gyvenimo dalis. Mai Ram Yoga praktikos mano galvoje „padarė tvarką“ – tai yra aš nustojau blaškytis tarp gerai – blogai, gražu – negražu, noriu – nenoriu, patinka - nepatinka, o tai suteikia ramybę ir stabilumą. Nustojus vertinti kiekvieną gyvenimo įvykį kaip laimę ar nelaimę, kiekvieną sutiktą žmogų kaip gerą, gražų ar ne tokį, gyvenimas tampa paprastesnis, užplūsta pilnatvės jausmas, nebelieka vietos pykčiui, neapykantai. Kai suvoki, kad viskas ką turi ir kur esi yra tavo paties veiksmų pasekmė, nebelieka vietos nepasitenkinimui ir piktinimuisi gyvenimu. Šią vasarą dalyvavau Mai Ram Yoga retrite – tai neįkainojama patirtis. Pats buvimas šalia Guru dar vis atrodo kaip sapnas ir apgaubtas kažkokia paslapties skraiste, manau turi praeiti laiko, kad viską iki galo suprasčiau. Retrito dienos užduotys padėjo suvokti, kad esu labai laiminga – turiu akis ir galiu matyti, turiu ausis ir galiu girdėti, galiu kvėpuoti ir užuosti, galiu kalbėti ir jausti skonį, turiu abi rankas ir kojas – mano judesių niekas neriboja... Paskaitų metu supratau, kiek nuostabių ir teisingų dalykų jau yra nutikę mano gyvenime, o aš tarsi net nemačiau jų ir tikrai vertinau ne taip, kaip derėtų. Ta savaitė atrodo užtruko mėnesį ir kartu pralėkė kaip akimirka. Dabar daug dalykų atrodo kitaip, pasikeitė pats požiūris į tai kas svarbu ir reikalinga – esu laiminga čia ir dabar, ir su jumis :)." Jurgita, 39m.

"Joga mane visada traukė savo ramybe, susikaupimu, lankstumu, protingu mąstymu. Man rodės, kad tai man geriausiai tinka ir neapsirikau - jogos praktikos padeda man puikiai atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos. Mano kūnas tapo šiek tiek lankstesnis :). Pagerėjo mano emocinis laukas, fizinė sveikata, sumažėjo svoris. Keičiasi požiūris į mitybą ir į kitus dalykus. Man rodos, kad nustojau "skubėti :), geriau sekasi suplanuoti laiką, sustiprėjau savo viduje. Džiaugiuosi ir visiems linkiu tik gero." Irlanda, 58m. 

"Užsiėmimų naudą pajutau tuoj pat. Mano psichikos sveikata - emocinis ir dvasinis atsparumas sustiprėjo. Pajutau gyvenimo džiaugsmą, didesnį pasitikėjimą savimi bei stiprėjantį kūną. Mokytojos suorganizuota kelionė į Ašramą padėjo susipažinti su jogos ištakomis, pajusti Mai Ram Yogos mokytojų dvasios bei kūno stiprybę ir mokytis asanas atlikti bei išjausti „skaniai“ su vidiniu polėkiu. Visą gyvenimą sunkios kojos tapo lengvomis, tarsi kas viduje išsivalė ar atsilaisvino. Stuburo sąstingis ir skausmai dingo. Organizuojami jogos retritai suteikia nuostabios energijos užtaisą ilgam laikui, o svarbiausia suteikia žinių apie žmogaus fizinę, emocinę bei dvasinę sveikatą ir paskirtį. Tikra tiesa, kad gyva praktika – perduodama iš lūpų į lūpas labai galinga". Audronė, 33 m. 

"Ieškojau veiklos kūnui, bet ne "grynojo" sporto, kadangi niekada nebuvau labai sportiška ir didelė sporto mylėtoja. Girdėjau iš aplinkinių teigiamų atsiliepimų būtent apie jogą, todėl nusprendžiau ją išbandyti. Ką man davė Mai Ram Yoga praktikos? Supratau, kad tai ne tik fizinio kūno lavinimas, bet ir dvasinė praktika. Labai vertinga tai, kad užsiėmimų metu ne tik atliekamos asanos, bet suteikiama daug įvairios informacijos. Norintys gali papildomai gilintis į teorines žinias (rekomenduojama literatūra, aplankyti ašramą, sužinoti apie ajurvedinį ar vegetarišką maistą)." Irmantė, 44m.

17"Joga padeda ataptuotis gyvenimo pokyčiuose, padeda labiau pažinti save, keistis, bei atrasti vienybę su savimi ir aplinka". Nijolė, 63m.

"Mai Ram yoga užsiėmimus lankau antrus metus, todėl galiu pasidalinti savo patirtimi, ką duoda man šios praktikos. Tai tobula mankšta fiziniam kūnui. Asanų seka taip sudėliota, kad palaipsniui išjudinamas visas kūnas, pratampomos sausgyslės, sąnariai. Pajutau kaip sustiprėjo raumenys, kūnas tapo lankstus. Svoris nekinta, nėra jokio poreikio persivalgyti, nes visada esu žvali, energinga. Labai patinka šioje sistemoje, kad yra įvairios ir kvėpavimo praktikos, o gale atsipalaidavimas, nes tai ramina protą, valo mano vidų. Anksčiau dar užsiiminėjau kitu sportu, o dabar atradau viską viename. Jeigu galėčiau trumpai apibūdinti, ką duoda man ši joga - tai būtų sveikas stiprus kūnas, sveika siela ir ramus protas. Trys viename :)." Vilija, 54m.

"Jogos pamokas pradėjau lankyti, nes man trūko ramybės, pasitikėjimo savimi. Jogos pamokų dėka tapau ne tik fiziškai, bet ir emociškai stipresnė. Tas neišsakomas jausmas, kai matai keblią situaciją ir sugebi ramiai reaguodama ją įveikti, nuteikia Tave dar labiau tobulėti jogos srityje. Jausmas neapsakomas, reikia pačiam pabandyti". Justina, 22m.

"Jogą praktikuoju todėl, nes suteikia pasitikėjimą, stabilumą, kitokį požiūrį į aplinką ir veikia fizinį kūną. Mai Ram Yoga suteikė dvasinių žinių, kitokį gyvenimo ritmą ir jo supratimą, duoda teigiamas emocijas ir ramybę". Genovaitė, 64m.

"Pirmiausiai, tai buvo paieška ramybės. Tikėjimas, kad šiuo būdu galiu sau padėti rasti vidinę pusiausvyrą, atrasti gyvenimo prasmę visame, kas mane supa. Žinojimas, kad turiu kažkuo padėti sau, nes pasaulis buvo "tamsus". Dabar, jogos praktikos metu, tai mano laikas, laikas kuris sustabdo skubėjimą, inerciją vedančią..į niekur... Gal būt jogos praktikų dėka pajutau, kad esu ramesnė, matau daugiau grožio ir gėrio aplink save, galų gale kūno pažinimas. Iš tiesų, matau ir jaučiu pilną gyvenimo teikiamą grožį. Gal tai turi įtakos ir visuma kitų aplinkybių, bet praktikų nauda akivaizdi". Alma, 49m.

"Man patinka Mai Ram Yoga užsiėmimai. Asanos paprastos, tačiau labai gerai patempiami visi kūno raumenys, o tai labai reikalinga po sėdimo darbo dienos. Rytais iš lovos keliuosi be skausmo, darbo dienos pabaigoje nebejaučiu skausmo sprando srityje". Ilona, 51m.

"Pajutau, kad gyvenu panašiai, kaip I.Krylovo pasakėčioje, kai mano trys asmenybės dalys (įsipareigojimai sau pačiai, šeimai, darbui), tarsi nesutariantys draugai dirba, stengiasi, iš kailio neriasi, bet vežimas stovi vietoje-niekur nespėju, aplink daugėjo chaoso, kurį pati ir sukeldavau:). Supratau, kad turiu atrasti kažką, kas padėtų nusiraminti protą ir surasti balansą mano pačios viduje. Taip žingsnis po žingsnio, įvairios informacijos ir draugių patarimų vedama atėjau į pirmą jogos užsiėmimą. Čia išgirdau, kad taikoma būtent  Mai Ram Yoga metodika. Pasiskaičius ir sužinojus, kad Mai Ram Yoga skleidžia klasikinį jogos mokymą, supratau, kad tai man labai tinka, norėjosi išbandyti būtent tradicinius metodus, kurie skatina saviugdą, savižiną ir keičia gyvenimo kokybę. Kiekvieną užsiėmimą su mokytojos Natalijos pagalba mano įsitikinimas, kad pasirinkau teisingai, stiprėja:)." Jolita, 43m.

 "Pirmą kartą išbandžiau jogą  2008 m., po operacijos kada sužinojau, kad išoperuotas piktybinis navikas. Tokia žinia mane pribloškė, pasidariau išsibalansavus, nervinga, pikta, prasidėjo panikos priepoliai ir t.t.  Norėjau kažkokios ramybės, atsipalaidavimo, nes buvau skaičiusi kad joga labai padeda. Ir tikrai po užsiėmimų jausdavausi, kaip ant sparnų ir nuotaika puiki ir kūnas atsipalaidavęs. Į Mai Ram Yogą atėjau jau po ilgesnės pertraukos užsiėmimų, iš karto kai tik sužinojau, kad į mūsų miestą atvyksta mokytoja.  Dabar vėl jaučiuosi puikiai, ramesnė, geriau sukoncentruoju dėmesį, kūnas atrodo pasidarė lankstesnis, nebevartoju vaistų nuo spaudimo ir raminančiųjų." Rita, 51m.

8"Mai Ram Yoga užsiėmimus lankau apie 1,5 metus. Praktikuodama jogą jaučiuosi daug energingesnė, kūnas tapo lankstesnis, sustiprėjo. Ėmiau pozityviau ir paprasčiau, bei ramiau žiūrėti į gyvenimą. Dėkui mokytojai Natalijai, kuri įkvepia savo pavyzdžiu ir skatina tobulėti." Giedrė, 42м.
 
"Jogą pradėjau praktikuoti, kad atgaučiau dvasinę ramybę, įgyčiau ištvermės. Ypač, kai susidūriau su iššūkiais darbe ir asmeniniame gyvenime. Dar ir dėl to, kad tapčiau fiziškai lankstesnė, stipresnė. Tapau ramesnė, lengviau susikaupiu. Mažiau nerimo ir bemiegių naktų.." Aušra, 51m.
 
"Praktikuoju jogą, nes ji man padeda susidoroti su sumaištimi, esančia mano aplinkoje, suteikia vidinės ramybės, moko į problemas pažvelgti kitaip, t.y. joga harmonizuoja vidinį pasaulį. Ir taip yra iš tikrųjų! Taip pat lankau jogą kaip sporto užsiėmimus dėl kūno lavinimo, sveikatos. Mai Ram Yoga praktikos davė iš tiesų labai daug. Pirmiausia pagerėjo fizinė sveikata, kūnas pasidarė lankstus, tvirtesnis, sumažėjo kūno svoris. Pokalbiai ir paskaitos supažindino su jogos filosofija: į pasaulį ėmiau žiūrėti tarsi kitomis akimis, ėmiau kitaip mąstyti. Įdomu tai, kad jogos filosofijos mintys patvirtino mano sąmonėje anksčiau glūdėjusias mintis, bet aš jų gal nesuvokiau, gal nedrįsau garsiau išreikšti. Joga suteikia vidinės ramybės, moko protingai ir gražiai elgtis su savo kūnu ir siela, harmonizuoja žmogų, moko savidrausmės. Labai džiaugiuosi, kad savo gyvenime atradau jogą!" Alina, 41m.
 
"Į jogos užsiėmimus atėjau dėl sveikatos problemų. Užsiėmimus lankau jau du mėnesius ir jaučiosi kur kas geriau. Rekomenduočiau lankyti šiuos užsiėmimus ir kitiems, turintiems sveikatos problemų. Labai patinka mokytoja. Tai labai svarbu :)". Danutė, 61m. 
 

"Į jogą atėjau tikėdamasi atrasti vidinę pusiausvyrą ir ramybę. Žingsnis po žingsnio, manau, kad jaučiu pirmuosius šio jausmo - ramybės daigelius. Liepos mėnesį dalyvavau jogos retrite.Ten gavau dar platesnį suvokimą kas tai yra joga - ji aprėpia visumą - kūno, jausmų, sielos ir visatos. Kiekvienas mūsų turime suvokti savo gyvenimo tikslą. Turime išmokti mylėti save ir kitus, tokius, kokie esame. Retritas atskleidė daug jogos filosofijos subtilybių ir žinių, suvokimo. Retrito metu sutvirtėji fiziškai ir emociškai. Būdamas atsiskyręs nuo išorinio pasaulio savaitę laiko ir praktikuodamas jogą, tu pajauti skirtumą, tarp pojūčių praktikuojant ir nepraktikuojant jogos. Ir tu supranti, kad norisi nuolat patirti tą ramybės būseną. Tačiau norint išlaikyti šią būseną, reikia nuolat praktikuoti jogą. Linkiu visiems ramybės." Renata, 44m.

 

"Joga aš seniai domiuosi. Žinodama jos poveikį sielai ir sveikatai laukiau galimybės kada atsiras mokytojas, kuris praves užsiėmimus. Jogos užsiėmimai duoda stiprybės visam organizmui. Užsiėmimų metu daugiau sužinojau apie jogą, sveiką gyvenseną". Irena, 53m.

 

"Lankydama jogos užsiėmimus po truputi mokausiu pažvelgti į save ir savo pojūčius, susikoncentruoti, įgyti pasitikėjimo savimi, kontroliuoti ir stebėti save. Ir man tai sekasi. Gerėja fizinė būklė, stiprėju emociškai." Jolita, 46 m.

 

"Joga pradėjau lankyti, norėdama tapti lankstesne ir tuo pačiu stipresne, suteikti raumenims tonuso. Jogos asanos labai gerai stiprina stuburo ir viso kūno raumenis, suteikia energijos, atpalaiduoja. Atėjusi i Mai Ram Yoga uzsiėmimus be įvairiapusės naudos kūnui, atradau dar ir dvasinių "dovanų": padeda išlaikyti vidinę/emocinę pusiausvyrą, išmoko stebėti ir geriau pažinti save, savo reakcijas, išlikti ramiai įvairiose situacijose. Mai Ram Yoga padeda geriau valdyti savo kūną, protą ir emocijas ir visapusiškai tobulėti." Agila, 33m.

 

2014 m.